Taras sosnowy, który możemy dla Państwa wykonać charakteryzuje się doskonałym wyglądem i trwałością. Wybieramy bowiem jedynie doskonałe drewno sosnowe, które jest zdrowe a dodatkowo specjalnie impregnowane, by było trwałe w momencie działania na nie czynników zewnętrznych.
Deski elewacyjne z założenia zdobią fasadę budynku. Muszą więc jednocześnie być doskonale wykonane, tak by świetnie wyglądać, jak i też muszą mieć odpowiednią trwałość. Bardzo ważna jest między innymi odporność na działanie czynników atmosferycznych, które słabe deski mogą szybko zniszczyć.
Deski boazeryjne, które oferujemy są przygotowane z największą starannością. Chodzi o to, by każda deska była idealnie wykończona i gładka, gdyż jedynie wtedy spełni swoje zadania. Boazeria ma bowiem jednocześnie doskonale wyglądać i być w pełni praktyczną, dlatego wszelkie niedociągnięcia jeśli chodzi o drewno są niedopuszczalne.
Tarcica sosnowa to jeden z produktów, który stale pozostaje w naszej ofercie. Jedno z najbardziej popularnych drzew w naszym kraju jest powszechnie wykorzystywane w różnych miejscach. Dlatego oferujemy tarcicę sosnową w różnej grubości i sami również stosujemy ją w wykonywanych przez siebie pracach.

Podłogi sosnowe

 

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów wykorzystywanych w budownictwie. Już od tysięcy lat służy ludziom jako surowiec budowlany. Dawniej jednak wykorzystywano go wyłącznie w takiej formie jaką posiada. Wraz z rozwojem nauki oraz technologii zaczęto wykorzystywać je również do produkcji różnych innych materiałów. Tak właśnie powstały płyty paździerzowe, płyty pilśniowe, panele podłogowe oraz kostki brukowe. Są to wszystko materiały, które są obecnie niezastąpione w branży budowlanej.

 

W budownictwie wykorzystuje się obecnie bardzo wiele gatunków drzew. Każde z nich bowiem ma swoje unikalne właściwości, które są pożądane w innych sytuacjach. Jednym z najpopularniejszych drzew rosnących w Polsce jest sosna. Jest to zresztą drzewo, które można spotkać niemal na każdym kontynencie. Właśnie dlatego jest tak powszechne w budownictwie. Przemawia za nim dodatkowo łatwa obróbka oraz bardzo atrakcyjna cena. Używa się go zatem do produkcji całej masy różnych wyrobów. Jednym z najpopularniejszych jest stropopodłoga. Warszawa jest miastem, gdzie te materiały cieszą się bardzo dużym powodzeniem.

 

Większość wyrobów drewnianych służy jednak jako elementy składowe innych produktów. Płyty wiórowe czy paździerzowe wykorzystuje się głównie jako półki do szafek. Starych płyt używa się natomiast jako materiał opałowy. Sklejki zaś wykorzystuje się w stolarstwie, czasem w meblarstwie.

 

Obecnie wyroby z drewna wykorzystywane są bardzo powszechnie jako pokrycia podłóg. Panele podłogowe zyskują coraz większe grono zwolenników. Niezwykle popularne są tutaj podłogi sosnowe. Warszawa jest przykładem miasta, gdzie coraz więcej klientów decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Najlepsza jest podłoga sosnowa lita, niemniej jednak każdy wybiera według własnego gustu oraz możliwości finansowych. Należy jednak pamiętać, że taka powierzchnia bardzo łatwo się rysuje, wobec czego warto jest ją w jakiś sposób zabezpieczyć. Dobrym rozwiązaniem jest zakup paneli lakierowanych. Warto również rozważyć zakup dywanu, który ograniczy tarcie. Można również przymocować filc do spodu niektórych sprzętów domowych.

 

Drewno wykorzystuje się również jako element dekoracyjny mieszkań oraz domów. Za przykład posłużyć tu mogą forniry. Płyty stolarskie natomiast bardzo często wykorzystywane są w meblarstwie, aby nadać produktom elegancji oraz podkreślić ich naturalny oraz ekologiczny charakter. Z drewna powstają również bardzo piękne rzeźby, które mogą stanowić stylową oprawę ogrodów oraz mieszkań.

Witamy na stronie


Przedsiębiorstwo Handlu Drewnem i Płytami "Siekierki" s.c. Lesiewski i Synowie

Skład drewna:
ul. Antoniewska 3A
02-977 Warszawa

Telefon: (22) 651-02-03
Telefon: (22) 424-06-39
Kom: 501-013-342